сите категории
EN

Производи

Дома>Производи

Hc3cfd466d193450bbef90a51d5a3ce35p
Железен сулфат
Карактеристики

Класификација: Железен сулфат
Изглед: сино-зелени моноклинични кристали
МФ: ФеСО4 •7H2O
HS код: 2833291000
Стандард за одделение: Одделение за земјоделство, индустриско одделение
CAS бр .: 7782-63-0
Пакување: Нето 25 кг, 50 кг пластични плетени кеси со внатрешна обвивка или по барање на клиентите

апликација

Индустриски, железен сулфат главно се користи како претходник на други соединенија на железо. Тоа е редукционо средство за редукција на хроматите во цементот.

спецификации
поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории