сите категории
EN

Натриум сулфит безводен

Дома>Производи>Натриум сулфит безводен

Натриум сулфит безводен

MF: Na2SO3

Чистота: 90%, 93%, 96%

CAS BR.:7757-83-7

Мол тежина: 126.04

Изглед: бел кристален прав

HS КОД: 28321000

Апликација:

Средство за белење за хартиени пулпи, третман на отпадни води, белење за рударска индустрија, стриптизер и деоксидација на бои, помошна хемикалија во процесот на сончање

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории