сите категории
EN

Ронгалит Грутка / прав

Дома>Производи>Ронгалит Грутка / прав

Ронгалит Грутка / прав

Хемиска формула: NaHSO.CH20.2H202.

CAS бр: 149-44-05.

Стандард: HG/T2281-2006

Физички изглед: Бела пуста или прашкаста цврста маса

Други имиња: натриум формалдехид сулфоксилат

EINECS бр.: 205-739-4

Апликација:

Се користи како средство за фаќање боја во индустријата за печатење и боење, активирање во синтетика на гума и индустриски белење, противотров на Hg, Bi, Ba.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории