сите категории
EN

Натриум флуосиликат

Дома>Производи>Натриум флуосиликат

6375401
натриум
Натриум флуосилат
Натриум флуосилат

Натриум флуосилат


Карактеристики

Имиња: натриум флуосилат
МФ: На2SiF6   
Хемиска формула: Na2SiF6  
Молекуларна тежина 188.06
CAS бр .: 16893-85-9
HS Код: 2826901000
Изглед: прав од бели кристали
Детали за пакување: Пластични обложени плетени кеси со нето од 25/50/1000 kg секоја или по барање на клиентите

Апликација: натриум флуосилат е главно се користи како емајл со растворувач, стаклено млечно средство, кисела глина и бетон отпорен на киселина и коагулатор за конзерванси за дрво, индустрија за пестициди за производство на пестициди.

Содржина

Национален стандард(%)

резултат(%)

Na2SiF6

98.5min

99.0min

Губење на тежината при сушење

0.30 часот x

0.30max

Слободна киселина (HCl)

0.1max

0.047max

хлорид (Cl)

0.15max

0.11max

Сулфат (SO4)

0.25max

0.23max

Железо (Fe)

0.02max

0.02max

Вода

0.4max

0.18max

апликација

натриум флуосилат главно се користи како емајл со растворувач, стаклено млечно средство, кисела глина и коагулатор за бетон отпорен на киселина и конзерванси за дрво, индустрија за пестициди за производство на пестициди.

спецификации
СодржинаНационален стандард(%)резултат(%)
Na2SiF698.5min99.0min
Губење на тежината при сушење0.30 часот x0.30 часот x
Слободна киселина (HCl)0.1max0.047max
хлорид (Cl)0.15max0.11max
Сулфат (SO4)0.25max0.23max
Железо (Fe)0.02max0.02max
Вода0.4max0.18max


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории