сите категории
EN

Натриум флуосиликат

Дома>Производи>Натриум флуосиликат

Натриум флуосиликат

MF: Na2SiF6

CAS бр .: 16893-85-9

Хемиска формула: Na2SiF6

Молекуларна тежина 188.06

HS Код: 2826901000

Изглед: прав од бели кристали

Апликација:

натриум флуосилат главно се користи како емајл со растворувач, стаклено млечно средство, кисела глина и коагулатор за бетон отпорен на киселина и конзерванси за дрво, индустрија за пестициди за производство на пестициди.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории