сите категории
EN

Натриум хидросулфит

Дома>Производи>Натриум хидросулфит

Натриум хидросулфит

Хемиска формула: Na2S2O4

Cas No: 7775-14-6,

Мол тежина: 174.108

Стандард: Индустриско одделение HG/T 2074-2011

Изглед: прав од бели кристали

HS ШИФРА: 28311010

Апликација:

Широко се користи во текстилната индустрија за бојадисување, чистење со редукција, печатење, соголување и белење на текстилни материјали.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории