сите категории
EN

Натриум карбонат

Дома>Производи>Натриум карбонат

Натриум карбонат

Молекуларна формула: Na2CO3

Cas No 497-19-8

Hs код: 28362000

Молекуларна Тежина: 105.9

Изглед: бел кристал во прав

Апликација:

сода пепел се користи во хемиската индустрија, производството на стакло, металургијата, производството на хартија, петро-хемиската индустрија итн.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории