сите категории
EN

Грутки Содиун Формалдехид Сулфоксилат Ц.

Дома>Производи>Грутки Содиун Формалдехид Сулфоксилат Ц.

Грутки Содиун Формалдехид Сулфоксилат Ц.

Chemical formula: NaHSO2.CH2O.2H2O

CAS бр .: 149-44-0

Мол тежина: 154.118

Физички изглед: Бела пуста или прашкаста цврста маса

HS код: 28311020

Апликација:

Се користи како средство за фаќање боја во индустријата за печатење и боење, активирање во синтетика на гума и индустриски белење, противотров на Hg, Bi, Ba.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории