сите категории
EN

Натриум метабисулфит

Дома>Производи>Натриум метабисулфит

Натриум метабисулфит

Chemical formula: Na2S2O5

КАС БР .: 7681-57-4

Мол тежина: 190.10

Physical appearance: White crystal powder.

Standard: Industrial Grade: HG/T2826-2008,

Апликација:

1.Мордант: индустрија за печатење и боење;

2. Средство за белење: отпадна вода/текстил/хартиена пулпа/бамбус/дрва;

3. Агенс за зацврстување на гума;

4. Јаглеводород парфем алдехид: парфем индустрија.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории