сите категории
EN

Натриум флуорид

Дома>Производи>Натриум флуорид

Натриум флуорид

МФ: NaF

Бр. CAS: 7681-49-4

Мол тежина: 41.99

Изглед: бел кристал или прав

HS.КОД: 2826192010

Апликација:

1. се користат како пестициди и бактерициди во земјоделството;

2. се користи како конзерванс за дрво, средство за третман на вода, керамички пигмент и третман со флуор на лесен метал

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории