сите категории
EN

Натриум флуорид

Дома>Производи>Натриум флуорид

6377382
Натриум флуорид

Натриум флуорид


Карактеристики

МФ: NaF
Бр. CAS: 7681-49-4
HS.CODEC: 2826192010
Мол тежина: 41.99
Изглед: бел кристал или прав
package :25KG/50KG woven bag or as customers' request

1

апликација

1. се користат како пестициди и бактерициди во земјоделството;
2. се користи како конзерванс за дрво, средство за третман на вода, керамички пигмент и третман со флуор на лесен метал

спецификации

specifiction for industrial grade

содржинаИндустриски одделение
content(NaF)≥ 98.0%
Материја нерастворливи во вода≤0.70%
Free acid (HF)≤0.10%
Free alkali (Na2CO3)≤0.50%
sulfate(SO4)≤0.30%
Silicate(SiO2)≤0.50%
Moisture (H2O)≤0.50%


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории