сите категории
EN

Формат на натриум

Дома>Производи>Формат на натриум

Формат на натриум

МФ: HCOONa

CAS бр .: 141-53-7

Мол тежина: 68.01

Изглед: бел прав

Чистота: 92% Мин., 96% Мин

Апликација:

1. Се користи како средство за потемнување на кожа, катализатор, дезинфектор во кожарската индустрија, служи како маскирна сол во методот на тен на хром.

2. Се користи како суровина во производството на натриум хидросулфит, мравја киселина и оксална киселина.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории