сите категории
EN

Тиосулфат натриум

Дома>Производи>Тиосулфат натриум

Тиосулфат натриум

Molecular formula: Na2S203*5H20

Chemical name: Sodium thiosulfate

H.S code:28328000

Молекуларна Тежина: 248.17

Апликација:

Се користи во фиксатори. Лента, кожа. редуктант. средство за дехлорирање. Сулфур dveing ​​агент како превентивно средство за руменило. и како средство за дезинфекција и средство за обезбојување.

Пронајден е 1 производ

    Клучни зборови

    Контактирајте нѐ

    Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

    Жешки категории