сите категории
EN

Тиосулфат натриум

Дома>Производи>Тиосулфат натриум

натриум
натриум
натриум
натриум
натриум
Натриум тиосулфат
Натриум тиосулфат
Натриум тиосулфат
Натриум тиосулфат
Натриум тиосулфат

Натриум тиосулфат


Карактеристики

Карактеристики на 99% мин натриум тиосулфат:
1. Хемиско име: Натриум тиосулфат
2. H.S код:28328000
3. Молекуларна формула: Na2S203*5H20
4. Молекуларна тежина: 248.17
5, Својства: Моноклинички кристал, Точка на топење: 40-45 степени, Релативна густина: 1.729 (17 степени).
6. Пакување: 25 кг, 50 кг пластична ткаена кеса или по ваше барање

акфал-рокг

arbvt-jptrp

апликација

Се користи во фиксатори. Лента, кожа. редуктант. средство за дехлорирање. Сулфур dveing ​​агент како превентивно средство за руменило. и како средство за дезинфекција и средство за обезбојување.


спецификации
СодржинаОценка за фотографијаИндустриски одделениеБезводен степен
Изгледбезбоен проѕирен кристалбезбоен проѕирен кристалбел прав
Проба≥ 99.00%≥ 98.5%≥ 97.0%
Материја нерастворливи во вода≤0.01%≤0.03%≤0.03%
Сулфид≤0.001%≤0.003%≤0.001%
Fe≤0.001%≤0.003%≤0.005%
PH6.5-9.56.5-9.56.5-9.5
Реакција на воден раствор во согласност со тестотво согласност со тестот-
Грануларност (g/g)12-16--


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории