сите категории
EN

Натриум хидроксид

Дома>Производи>Натриум хидроксид

未 标题 -1
каустични
Натриум хидроксид
Натриум хидроксид

Натриум хидроксид


Карактеристики

МФ: NaOH
CAS БР.: 1310-73-2
HS ШИФРА: 2815110000
Мол тежина: 40.00
Изглед: бели снегулки или зрнести, главно бели, дозволена боја на микроленти
Нето 25 кг по пластични плетени кеси со внатрешна обвивка или по барање на клиентите

Апликација: 1,се користи во производството на хартија и целулозна пулпа;

       2,се користи за производство на сапун, синтетички детергент;

     3,хемиската индустрија за производство на боракс;

     4,површинска обработка за производство на алумина, метал цинк и бакар метал и стакло, емајл, лекови, бои итн.;

    5,може да се користи и како алкален десикант

 

предмети

спецификација

96%

99%

Pремиум одделение

Fпрва класа

Qовластен производ

Pремиум одделение

Fпрва класа

Qовластен производ

содржина (NaOH)% ≥

96.0

96.0

95.0

99.0

98.5

98.0

NaCl% ≤

1.0

-

-

-

-

Fe2O3 % ≤

2.5

-

-

-

-

Na2CO3% ≤

1.2

1.3

1.6

0.5

0.8

1.0

 

 

апликација

1.се користи во производството на хартија и целулозна пулпа;
2.се користи за производство на сапун, синтетички детергент;
3. хемиската индустрија за производство на боракс;
4.површински третман за производство на алумина, метал цинк и бакар метал и стакло, емајл, лекови, бои итн.;
5. може да се користи и како алкален десикант

спецификации
предметиспецификација
96%99%
Премиум одделениеПрва класаКвалификуван производПремиум одделениеПрва класаКвалификуван производ

контен

(NaOH)% ≥

96.096.095.099.098.598.0
NaCl% ≤1.0-----
Fe2O3% ≤2.5-----
Na2CO3%≤1.21.31.60.50.81.0


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории