сите категории
EN

Формат на натриум

Дома>Производи>Формат на натриум

13
14
15
16
Формат на натриум
Формат на натриум
Формат на натриум
Формат на натриум

Формат на натриум


Карактеристики

Име на производ: Натриум формат
CAS бр .: 141-53-7
МФ: HCOONa
Мол тежина: 68.01
Изглед: бел прав
Чистота: 92% Мин., 96% Мин
Стандард за одделение: Индустриско одделение

Пакување: Нето секоја во пластична ткаена кеса од 25kg/50kg обложена со PE кеса или по барање на клиентите
Детали за испорака: брза испорака

Апликација:

1. Се користи како потемнување на кожа агент, катализатор, дезинфектор во кожарската индустрија, служи како маскирна сол во методот на потемнување на хром.

2. Се користи како суровина во производството на натриум хидросулфит, мравја киселина и оксална киселина.


Стандард за одделение: Индустриско одделение

Предмети

спецификација

Предмети

спецификација

Формат на натриум

92%

содржина

96%

Органска супстанција

8%

Na2CO3

0.5%

Содржина на Fe

0.1%

NaOH

0.5%

Влага

3%

NaCl

0.2%

Клорид

2%

Na2S

0.03%

Изглед

Бел прав

Вода

0.6%

 


апликација

1. Се користи како средство за потемнување на кожа, катализатор, дезинфектор во кожарската индустрија, служи како маскирна сол во методот на хром тен.
2. Се користи како суровина во производството на натриум хидросулфит, мравја киселина и оксална киселина.

спецификации
ПредметиспецификацијаПредметиспецификација
Формат на натриум≥ 92%содржина≥ 96%
Органска супстанција≤8%Na2CO3≤0.5%
Содржина на Fe≤0.1%NaOH≤0.5%
Влага≤3%NaCl≤0.2%
Клорид≤2%Na2S≤0.03%
ИзгледБел правВода≤0.6%


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории