Të gjitha kategoritë
EN

Hidroksid natriumi

home>Produkte>Hidroksid natriumi

未 标题 -1
kaustike
Hidroksid natriumi
Hidroksid natriumi

Hidroksid natriumi


karakteristika

MF: NaOH
Nr. CAS: 1310-73-2
KODI HS: 2815110000
Mol wt: 40.00
Pamja: thekon të bardha ose grimcuar, kryesisht të bardhë, ngjyra e lejuar e mikrostripit
Neto 25kg për qese të endura plastike me shtresë të brendshme ose sipas kërkesës së klientit

Aplikimi: 1,përdoret në prodhimin e letrës dhe pulpës celuloze;

       2,përdoret për prodhimin e sapunit, detergjentit sintetik;

     3,industria kimike për prodhimin e boraksit;

     4,trajtim sipërfaqësor për prodhimin e aluminit, zinkut metalik dhe bakrit, metaleve dhe qelqit, smaltit, ilaçeve, ngjyrave etj;

    5,gjithashtu mund të përdoret si tharës alkalik

 

artikuj

specifikim

96%

99%

Pklasa remium

Fklasa e parë

Qprodukt i aprovuar

Pklasa remium

Fklasa e parë

Qprodukt i aprovuar

përmbajtja (NaOH)% ≥

96.0

96.0

95.0

99.0

98.5

98.0

NaCl% ≤

1.0

-

-

-

-

Fe2O3 % ≤

2.5

-

-

-

-

Na2CO3% ≤

1.2

1.3

1.6

0.5

0.8

1.0

 

 

Aplikacion

1.përdoret në prodhimin e letrës dhe pulpës së celulozës;
2. përdoret për prodhimin e sapunit, detergjentit sintetik ;
3. industria kimike për prodhimin e boraksit
4. trajtimi sipërfaqësor për prodhimin e aluminit, zinkut metalik dhe metaleve të bakrit dhe qelqit, smaltit, ilaçeve, ngjyrave etj;
5. gjithashtu mund të përdoret si tharëse alkaline

specifikimet
artikujspecifikim
96%99%
Shkalla premiumKlasa e parëProdukt i kualifikuarShkalla premiumKlasa e parëProdukt i kualifikuar

konten

(NaOH)%

96.096.095.099.098.598.0
NaCl%1.0-----
Fe2O3%2.5-----
Na2CO3%1.21.31.60.50.81.0


Faqet Product

Kontaktoni

Bashkohuni me ne dhe jini të parët që dinë për produktet tona më të fundit dhe promovimet.

Kategoritë e nxehta