Të gjitha kategoritë
EN

Sulfat bakri Pentahidrat

home>Produkte>Sulfat bakri Pentahidrat

Sulfat bakri Pentahidrat

Formula kimike: CuSO4 • 5H2O

CAS Nr .: 7758-99-8

peshë mol: 249.608

Kodi HS: 28332500

EINECS NR: 231-847-6

Aplikimi:

Pentahidrati i sulfatit të bakrit përdoret gjerësisht në fushën e elektroplimit, ngjyrosjes, shtypjes së tekstilit, kimikateve të fermave etj. Zgjidhja e tij ujore ka efekt të fortë baktericid. Në fushën e bujqësisë përdoret kryesisht për parandalimin e sëmundjeve të pemëve frutore, domateve, orizit etj.

2 produkte të gjetur

    Kontaktoni

    Bashkohuni me ne dhe jini të parët që dinë për produktet tona më të fundit dhe promovimet.

    Kategoritë e nxehta