Të gjitha kategoritë
EN

Fluori i natriumit

home>Produkte>Fluori i natriumit

6377382
Fluori i natriumit

Fluori i natriumit


karakteristika

MF: NaF
CAS NR: 7681-49-4
HS.KODI: 2826192010
peshë mol: 41.99
Pamja: kristal i bardhë ose pluhur
paketë: Qese e endur 25KG/50KG ose sipas kërkesës së klientit

1

Aplikacion

1. përdoren si pesticide dhe baktericide në bujqësi;
2. përdoret si ruajtës druri, agjent për trajtimin e ujit, pigment qeramik dhe trajtim me fluor të metaleve të lehta

specifikimet

specifikim për klasën industriale

artikullShkalla industriale
përmbajtja (NaF)≥% 98.0
Lëndë e pazgjidhshme në ujë≤0.70%
Acidi i lirë (HF)≤0.10%
Alkali i lirë (Na2CO3)≤0.50%
sulfat (SO4)≤0.30%
Silikat (SiO2)≤0.50%
Lagështia (H2O)≤0.50%


Faqet Product

Kontaktoni

Bashkohuni me ne dhe jini të parët që dinë për produktet tona më të fundit dhe promovimet.

Kategoritë e nxehta