Të gjitha kategoritë
EN

Sulfiti i natriumit pa ujë

home>Produkte>Sulfiti i natriumit pa ujë

未 标题 -1
sodium
90%
Sulfiti i natriumit anhidrik
Sulfiti i natriumit anhidrik
Sulfiti i natriumit anhidrik

Sulfiti i natriumit anhidrik


karakteristika

1.Purity:90%, 93% , 96%
2.CAS NO.:7757-83-7
3.MF:Na2SO3
4.Appearance: white crystal powder
5.HS CODE:  28321000
6.Mol peshë: 126.04   

7. Application:bleaching agent for paper pulps ,waste water treatment, bleaching agent for mining industry, colors stripper and deoxidization ,auxiliary chemical in tanning process .

8.Package: Sodium sulfite is packed in net weight 25kg plstic woven bag with plastic inner bag. or as customers' request  25tons/20'FCL.

Artikull

Nota e teknikës

Nota e teknikës

Na2SO3

≥% 96

≥% 93

Free Alkali

0.4%

0.5%

Hekur

0.005%

0.01%

Lëndë e patretshme në ujë

0.05%

0.1%

Sodium Sulfate(Na2SO4)

2.0%

1.5%

NaCl

0.5%

1%

 

 


Aplikacion

Agjent zbardhues për pulpat e letrës, Trajtimi i ujërave të zeza, Zbardhues për industrinë minerare, Zbardhues ngjyrash dhe deoksidimi, Kimikat ndihmëse në procesin e rrezitjes

specifikimet
Artikull
Nota e teknikësNota e teknikës
Na2SO3≥% 96≥% 93
Free Alkali≤0.4%≤0.5%
Hekur≤0.005%≤0.01%
Lëndë e patretshme në ujë≤0.05%≤0.1%
Sodium Sulfate(Na2SO4)≤2.0%≤1.5%
NaCl≤0.5%≤1%


Faqet Product

Kontaktoni

Bashkohuni me ne dhe jini të parët që dinë për produktet tona më të fundit dhe promovimet.

Kategoritë e nxehta