Të gjitha kategoritë
EN

Lajmet e industrisë kimike

home>Lajme>Lajmet e industrisë kimike

Çmimi i karbonatit të litiumit u rrit me 88% gjatë vitit, duke arritur nivelin më të lartë që nga marsi i vitit 2019

Koha: 2021-05-11 Goditjet: 1

In the context of strong demand for lithium iron phosphate ( FP) bhatteries the price of lithium in China continues to rise exponentialy, In mid-March, batterygrade lithium carbonate has risen 88% since the beginning of the year to over USS12,600 per ton, the highest level since March 2019.

NA KONTAKTONI

Bashkohuni me ne dhe jini të parët që dinë për produktet tona më të fundit dhe promovimet.