сите категории
EN

Цинк оксид

Дома>Производи>Цинк оксид

29
30
цинк
Цинк оксид
Цинк оксид
Цинк оксид
Карактеристики

Производ: Цинк оксид
1. Хемиска формула: ZnO
2. Мол тежина: 81.39  
3. Cas No.:1314-13-2       
4. Шифра на HS: 28170010  
5. Стандард: Q/CAKZ002-2012

6. Апликации: Цинк оксидот е широко користен во облоги, керамика и фармацевтски производи

7. Пакет: Сложена пластична ткаена кеса со полиетиленска обвивка, нето тежина од 25 кг или по 50 кг. или по барање на клиентите

Содржина

стандард

Содржина на цинк оксид

Одделение за керамика 99% мин

Оценка на доводот 95%мин

Хеви метал (Pb)

Максимум 0.5%

Максимум 0.005%

Кадмиум (ЦД)

0.01max

Максимум 0.001%

Арсен (како)

0.01max

Максимум 0.001%

Супстанција растворлива во вода

Максимум 0.5%

Максимум 0.5%

 

840C4EA32EF54F589E625EEE77C0E990B973E479CB5C4226AB277779CF8DE070

апликација

Се користи за гума, боја, емајл, стакло и друга хемиска индустрија.

спецификации
поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории