сите категории
EN

Натриум сулфит

Дома>Производи>Натриум сулфит

натриум
натриум
Натриум сулфит
Натриум сулфит
Карактеристики

1.Чистота: 90%, 93, 96%
2.CAS НЕ.: 7757-83-7

3.МФ: На2SO3
4.Изглед: бел кристален прав

5.ХС ШИФРА: 28321000

6.Mol wt: 126.04

 

7. Пакет

Натриум сулфитот е спакуван во нето-тежина од 25 кг пластична ткаена кеса со пластична внатрешна кеса. или како барање на клиентите  25 тони/20'FCL.

 Апликација:  

Средство за белење за хартиени пулпи, третман на отпадна вода, средство за белење за рударска индустрија, стриптизер и деоксидација на бои, помошен хемиски материјал во процесот на сончање


апликација

1. Се користи во производството на сулфурни бои во индустријата за бои, и е суровина на сулфур сино.
2. исто така се користи како помош за дамки за растворање на сулфурни бои во индустријата за печатење и боење.
3.за хидролиза на сурова кожа отстранување на влакна во кожарската индустрија, но исто така и за подготовка на натриум полисулфид за да се забрза сува кожа мека вода за да им помогне.
4. Се користи како средство за готвење во индустријата за хартија.
5. како денитрација на вискоза и намалување на содржината на нитрати во текстилната индустрија.
6. Исто така, тоа е суровина на натриум тиосулфат, натриум полисулфид, сулфурни бои и други материјали.

спецификации
Содржинаспецификација
Првиот типВториот вид
Премиум одделениеПрво одделениеКвалификуван производПремиум одделениеПрво одделение
Содржина (Na2S)% ≥60.060.060.060.060.0
Na2SO3 % ≤1.0----
Na2S2O3% ≤2.5----
Fe% ≤
0.00200.00300.00500.0150.030
Материја нерастворливи во вода% ≤0.050.050.050.150.20
Na2CO3% ≤2.0--3.5-


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории