сите категории
EN

Натриум сулфит безводен

Дома>Производи>Натриум сулфит безводен

未 标题 -1
натриум
90%
Натриум сулфит безводен
Натриум сулфит безводен
Натриум сулфит безводен

Натриум сулфит безводен


Карактеристики

1.Purity:90%, 93% , 96%
2.CAS NO.:7757-83-7
3.МФ: На2SO3
4.Appearance: white crystal powder
5.HS CODE:  28321000
6.Mol wt: 126.04   

7. Application:bleaching agent for paper pulps ,waste water treatment, bleaching agent for mining industry, colors stripper and deoxidization ,auxiliary chemical in tanning process .

8.Package: Sodium sulfite is packed in net weight 25kg plstic woven bag with plastic inner bag. or as customers' request  25tons/20'FCL.

Содржина

Техничко одделение

Техничко одделение

Na2SO3

≥ 96%

≥ 93%

Free Alkali

0.4%

0.5%

Железо

0.005%

0.01%

Нерастворливи материи во вода

0.05%

0.1%

Sodium Sulfate(Na2SO4)

2.0%

1.5%

NaCl

0.5%

1%

 

 


апликација

Средство за белење за хартиени пулпи, третман на отпадни води, белење за рударска индустрија, стриптизер и деоксидација на бои, помошна хемикалија во процесот на сончање

спецификации
Содржина
Техничко одделениеТехничко одделение
Na2SO3≥ 96%≥ 93%
Free Alkali≤0.4%≤0.5%
Железо≤0.005%≤0.01%
Нерастворливи материи во вода≤0.05%≤0.1%
Sodium Sulfate(Na2SO4)≤2.0%≤1.5%
NaCl≤0.5%≤1%


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории