сите категории
EN

Натриум метабисулфит

Дома>Производи>Натриум метабисулфит

20
21
22
23
Спецификација на натриум метабисулфит
Спецификација на натриум метабисулфит
Спецификација на натриум метабисулфит
Спецификација на натриум метабисулфит

Спецификација на натриум метабисулфит


Карактеристики

1. CAS БР.: 7681-57-4
2.Mol wt: 190.10
3. Хемиска формула: Na2S2O5
4. Стандард: Индустриско одделение: HG/T2826-2008,
5. Физички изглед: бел кристален прав.
Пакување: 25kg /50kg сложена пластична ткаена кеса со внатрешна обвивка од полиетилен или по барање на клиентите

апликација

1.Мордант: индустрија за печатење и боење;
2. Средство за белење: отпадна вода/текстил/хартиена пулпа/бамбус/дрва;
3. Агенс за зацврстување на гума;
4. Јаглеводород парфем алдехид: парфем индустрија.

спецификации
поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории