сите категории
EN

Натриум хидросулфит

Дома>Производи>Натриум хидросулфит

17
18
19
Натриум хидросулфит
Натриум хидросулфит
Натриум хидросулфит

Натриум хидросулфит


Карактеристики

VSQQM%_9H4]MS0T`OI(TQOB

Име на стоката: Натриум хидросулфит,
Cas No: 7775-14-6,
1. Хемиска формула: Na2S2O4
2. Стандард: Индустриско одделение HG/T 2074-2011,  
3. HS ШИФРА: 28311010  
4. Мол тежина: 174.108
5. Изглед: прав од бели кристали

Пакет: Железни тапани со двојни полиетиленски облоги, нето тежина по 50 кг.

Примена: Широко се користи во текстилната индустрија за боење, чистење на редуктор, печатење, соголување и белење на текстилен материјал.

Содржина

индекс

Специјални

Име

нормално

Натриум хидросулфит

(Na2S2O4)%

90

88

85

Изглед

Бели кристали во прав

Мирисот

Нема мирис или малку мирис на сулфур диоксид

Наведи кога ќе се раствори

Јасно или малку калливо кога се раствора во формалдехид

 

апликација

Широко се користи во текстилната индустрија за бојадисување, чистење со редукција, печатење, соголување и белење на текстилни материјали.

спецификации
Содржинаиндекс
СпецијалниИменормално
Натриум хидросулфит
(На2S2O4)%
≥90≥88≥85
ИзгледБели кристали во прав
МирисотНема мирис или малку мирис на сулфур диоксид
Наведи кога ќе се раствориЈасно или малку калливо кога се раствора во формалдехид


поврзани со производот

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории