сите категории
EN

Тековни настани

Дома>Вести>Тековни настани

Брифинг на 22 мај во понеделник

Време: 2021-05-11 Посети: 41


amfrt-au9yuБрифинг на 22 мај во понеделник
1. Кина Односите со Кореја го скршија мразот? Кинеската веб-страница на Лоте Март повторно на интернет
2. Во гимнастика суб-азиски поединечен настан. Тимот на Кина ги освои сите пет круни.
3. Официјално издадена програма за реформи во нафтениот гас: уредно ослободување на истражување и рударство на нафта и гас.
4. Воена :Кинеската освојување на нова технологија авиони пред на небото, илјадници ловци беа директно надградени.
5. LETY објави дека Џија Јуетинг поднесе оставка од должностите генерален менаџер, како редовен претседател на компанијата, Лианг Јун како генерален директор на компанијата

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории