сите категории
EN

Вести за хемиската индустрија

Дома>Вести>Вести за хемиската индустрија

Сетот на титаниум диоксид од четвртиот круг на цената се зголемува оваа година

Време: 2021-05-11 Посети: 20

Влегувајќи во април, и домашните и странските компании за производство на титаниум диоксид издадоа поскапувања. Од 7 април, повеќе од 20 домашни и странски производители, вклучувајќи ги CITIC Titanium, Panzhihua Haifengxin, Guangxi Shunfeng, Ningbo Xinfu, Titanium Technology, Guangxi Jinmao, China Nuclear Titanium Dinxide Shandong Dawn Titanium и Chemours t е објавена дека цената на титанџум диоксидот се зголеми за 1,000 до 1,500 вуани (тони цена. истото подолу), од кои Chemours се зголеми за 200 американски долари.
Ова е четврт круг поскапувања на пазарот на титаниум диоксид оваа вера, а исто така е приспособен 10 последователни месеци од јули 2020 година.

Контактирајте нѐ

Придружете ни се и први дознајте за нашите најнови производи и промовирање.

Жешки категории